#Literatura,#Sztuki Wizualne

Podsumowanie

Strona pakulaonline.com powstała w 2016 r., dokładnie wtedy kiedy Wrocław, stolica Dolnego Śląska, został mianowany Europejską Stolicą Kultury. I ja chciałem przyczynić się do współtworzenia lokalnej kultury, a ponieważ moje dotychczasowe osiągnięcia były „porozrzucane”, w różnych mało dostępnych miejscach, postanowiłem zebrać je tutaj.

Jeszcze cztery lata temu nie myślałem, że ten mały dopisek do mojego nazwiska, aż tak wyprzedzi czas – w chwili kiedy piszę to podsumowanie wiele instytucji przeniosło się właśnie do internetu. Wybrałem go ponieważ inna domena z samym nazwiskiem była już zajęta – dlatego polecam podobne zabiegi innym, którzy chcą tworzyć strony od samych podstaw.

Największym wyzwaniem w trakcie tworzenia strony była jej struktura, chociaż inne techniczne rzeczy też nie były proste. W tej chwili podążam za panującymi trendami i ograniczam główne pozycje menu do minimum (interaction cost reduction). Dopiero w trakcie odkrywania strony użytkownik poznaje coraz więcej wpisów czy projektów.

Ważnym rokiem jest znamienny rok 2020 r. kiedy to przerzuciłem się z motywu Suidobashi by Elmastudio na Aino by Elmastudio. Wcześniejszy motyw był minimalistyczny do granic możliwości i za bardzo przypominał strony fotografików itp. Ten, z którego korzystam obecnie, odkryłem przypadkowo, ponieważ jest wciąż w trakcie developmentu.

Trudno przewidzieć, czy zwiększę ilość wpisów z kilku rocznie do kilkunastu, ponieważ pracuję nad udostępnieniem moich publikacji pdf: czyli Fabryki martwych dusz i Worte und Wörter oraz długo oczekiwanym filmem Więźniowie. W Głosach z gwiazd planuję nowe wizualizacje z krótkimi fragmentami moich piosenek.

Jeżeli macie własne strony, czy blogi podzielcie się tym w komentarzach!

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz, akceptujesz politykę prywatności.